ואגנר – מציאות ומיתוס

ריכרד ואגנר 1813-1883

ריכארד ואגנר, המלחין הגרמני בן המאה ה-19, הוא אחד מהמלחינים החשובים ביותר בעולם המוסיקה הקלאסית. נכון לעכשיו קיים מאין טאבו על השמעת יצירותיו של ואגנר בישראל. "נאצי", "אנטישמי" ו"שונא ישראל" הם מקצת מהכינויים שנורים כל עת שנזכר שמו. האם כל זה מוצדק?

את ידידי עירד עתיר רובכם מכירים כ"השרוט". זה הזמן לציין כי עירד הוא גם דוקטורנט למוזיקולוגיה הצובר שם באקדמיה כסמכות במוסיקה קלאסית ואשר עומד בפני סיומה של עבודת דוקטורט על ואגנר ועל הקשר בין משנתו הפוליטית ליצירתו המוסיקלית.

בשיחה בינינו ניסיתי לעמוד על טיבן של הדעות המקובלות לגבי ואגנר בחברה הישראלית. זו היתה שיחה של כשעה שבכאב לב נאלצתי לערוך ל-10 דקות. וכך, על קצה המזלג, מובא לכם סיפורו האמיתי של המלחין יחד עם כמה השגות חשובות לגבי מיתוסים והאופן שבו אנו נקשרים אליהם כחברה.

Facebook comments:

comments

Powered by Facebook Comments

הפוסט הזה פורסם בתאריך יש לי מצלמה עם התגים , , , , , , . קישור קבוע.

4 Responses to ואגנר – מציאות ומיתוס

  1. The Detroit Criminal Lawyer Offices of Schulman & Associates, P.C. provides aggressive, and innovative representation of all criminal matters in both State and Federal Court.

  2. iPhone 5 is anticipated to be a tremendous action ahead, technologically talking. There are actually rumors circulating that the iPhone 4S will keep on to exist alongside the iPhone 5 as an entry model.

  3. But having a large number of horny web cam girls should not be the sole factor to consider.

  4. פינגבאק: חזרה לתל-אביב | OmerStory

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>