מקדש על ראש ההר

אני לא צריך לספר לכם שבהימלאיה קר. אני לא צריך לספר לכם שהנופים מדהימים (תמונות בהמשך). שלושה ימים בהימלאיה זו חוויה מדהימה. הסיבה שהיה חשוב לי לבקר שם הוא מקדש בדרינאת שהוא אחד מארבעת המקדשים של מקורות נהר הגנגה ואחד מארבעת המקדשים שבארבע קצוות הודו, בהם אני מבקר. לאחר שביקרתי במקדש בדרינאת למעשה ביקרתי בכל ארבעתם.
נתחיל בסרטון קצר שצילמתי (קישור ישיר):
מי הוא בדרינאת?
בדרינאת הוא דמות בגודל מטר בערך של האל וישנו בתנוחת מדיטציה. ההימלאיה הם מקום מושלם למדיטציה והרבה יוגים וסדואים מתגוררים כאן. חלקם בקושי לבושים והקור לא ממש מפריע להם.
מקדש בדרינאת בנוי בסגנון ייחודי לאזור ההימלאיה. כמובן שבאזור מושלג הגג צריך להיות עשוי בצורה מאוד מסויימת. האסתטיקה מזכירה את נפאל או טיבט. בלילה המקדש מואר בצורה מרשימה.
מתחת למקדש יש מעיינות חמים שהטמפרטורה בהם מגיעה ל40 מעלות. אומרים שאם תשימו שם תפוח אדמה תוכלו תוך זמן קצר לאכול אותו מבושל. אבל זה עדיין לא מרשים את התושבים של הכפר שעמדו לעבור דירה למשך החורף לישובים חמימים יותר במורד ההר.
גם המקדש נסגר ודמותו של בדרינאת עוברת 50 ק"מ דרומה לכפר ג'ושימאת למשך החורף.
הכפר ג'ושימאת, אליו מעבירים את המקדש למשך החורף, היה התחנה שלנו ללילה השני בהימלאיה. הנוף שם מקסים, האווירה רגועה ולא קורה שם הרבה.
וזהו המקדש אליו מעבירים את דמותו של בדרינאת למשך החורף. גם הוא מעוצב בסגנון דומה.
ועוד כמה תמונות נוף:
זה הכל להפעם.
מחר בבוקר אנו עוזבים את רישיקש ונוסעים לדלהי לכמה ימים. לאחר מכן אבא שלי טס חזרה הביתה ואני שוב אהיה לבד. תמשיכו לעקוב אחרי ולהגיב כי אני קורא את התגובות שלכם אפילו שאני אולי לא מראה סימנים. את שאר התמונות, אם תרצו, תוכלו לראות בפייסבוק שלי.

Facebook comments:

comments

Powered by Facebook Comments

הפוסט הזה פורסם בתאריך הודו 2010, רישיקש וההימלאיה עם התגים . קישור קבוע.

4 Responses to מקדש על ראש ההר

  1. פינגבאק: הודו 2010-2011 – סיכום | OmerArt.co.il

  2. Looking at any kind of state legislature dominated by Dems, Mitt group through 400 vetoes while Romney contributed old-fashioned factors which will state government.

  3. I figured out more something totally new on this fat reduction issue. One particular issue is that good nutrition is extremely vital if dieting. A huge reduction in junk food, sugary meals, fried foods, sweet foods, pork, and white colored flour products may perhaps be necessary. Holding wastes parasitic organisms, and wastes may prevent ambitions for shedding fat. While specific drugs briefly solve the condition, the awful side effects usually are not worth it, and so they never supply more than a temporary solution. It is a known idea that 95% of celebrity diets fail. Thank you for sharing your opinions on this weblog.

  4. I'm a long time watcher and I just believed I'd stop by and say hi for your 1st time. I actually delight in your posts. Many thanks

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>